Home » Майстер клас

Контакти

Волинська область смт. Любешів, вул. Брестська, 7, 44200.
Електронна пошта:
ltklntu@ukr.net, ltkldtu@gmail.com.
Телефон/факс:
Директор - (03362)21680,
Навчальна частина - (03362)30079,
Бухгалтерія – (03362)30080, Гуртожиток – (03362)21685. Коледж на карті Google:

Майстер клас

mk

 

2.Основна частина .

mk1

 

Вид з боку шаблонів для укладання розчину та мурування під розшивку.

mk4

Демонстрування власним досвідом технологічної роботи муляра з сучасними інструментами,пристроями.

 

mk10

У самовирівнювального лазерного рівня є кілька переваг. Його використовують при виконанні різних будівельних робіт. Їм можуть користуватися професіонали і аматори. Будівельний лазерний рівень – багатофункціональний і складний інструмент. З його допомогою будівельники оперативно і точно роблять розмітку, контролюючи готові конструкції. Великим попитом серед професіоналів користуються будівельні рівні з проекцією горизонталі, вертикалі, точки і хреста.

mk15

 

mk16

Принцип роботи лазерного рівня.

Налагодження та управління пристроєм

Більшість таких інструментів оснащено найпростішої системою управління:

  • фіксатор системи нівелювання;
  • кнопки;
  • бульбашкові рівні для попереднього монтажу.

Як працює лазерний рівень, знають професіонали. Одна кнопка виконує функцію включення інструменту, а інша – послідовно переключає основні режими. Фіксатор нівеліра використовують при зберіганні та перенесенні лазерного рівня. У аналізованого агрегату є тонкі проводи, які в процесі експлуатації системи можуть швидко пошкодитися. У цьому випадку буде потрібна допомога професіонала. Експерти рекомендують обов’язково використовувати фіксатор.

mk17

Схема вимірювання лазерним рівнем.

Налаштовувати прилад досить просто. Лазерний рівень необхідно встановити на штативі, попередньо виконуючи нівелювання за допомогою бульбашкових рівнів. Потім фіксатор відпускається, а інструмент готовий до включення і використання. При необхідності знадобиться відрегулювати висоту променя. Для цього в штативі передбачена висувна рейка, яка управляється за допомогою ручного воротка.

Цей агрегат професіонали застосовують для виконання ремонтних робіт і в процесі будівництва різних об’єктів. Він дозволяє робити точну розмітку і контролювати будь-які конструкції на стелі і стінах приміщення. Функцію застосовують при установці предметів побуту у відремонтованому приміщенні і під час стяжки підлоги.

Застосування цієї проекції не зажадає великих витрат часу і сил. Лазерний промінь, якщо дозволяє висота розмітки, необхідно навести на мітку. Орієнтуючись на неї, можна буде споруджувати необхідні конструкції або контролювати готові споруди. Сучасне обладнання дозволяє проектувати промінь, розгортка якого досягає 180-360 °. Недостатня висота проекції променя вимагає використання рулетки для перенесення його на необхідний рівень. На кожну площину встановлюють 2 точки, які надалі з’єднуються прямою лінією.

 

Горизонтальна і вертикальна проекції

mk18

Лазерний рівень з функцією самонастроювання значно спростить роботу, а також скоротить час її проведення.

При виникненні необхідності побудови паралельних ліній лазерний рівень незамінний. Фахівці рекомендують працювати за двома принципами. У першому випадку потрібно побудувати паралелі, використовуючи рулетку. Проекція променя переноситься, рівні відрізки відзначають в декількох точках. У другому випадку потрібно відразу розмітити за допомогою рулетки відстань між лініями, по черзі проектуючи на них промінь.

Принцип проектування вертикалі практично не відрізняється від горизонтального пристрою. Відмінністю можна назвати відсутність необхідності застосування рулетки. Розгортка в 360˚ допомагає проводити монтаж перегородок без використання додаткових пристосувань. Якщо нівелір встановити правильно, тоді промінь буде відображати площину планованої перегородки.

Функцією проекції точки оснащені не всі розглянуті пристрої. У неї досить вузька спеціалізація, її використовують як схил. На стелю та підлогу за допомогою устаткування проектується точка. Місцезнаходження відміток можна переносити з однієї поверхні на іншу. Функція незамінна для людей, які не можуть за допомогою уяви уявити собі кімнату перевернутої, виконавши розмітку на стелі.

Побудова симетричних конструкцій може бути більш легким і швидким, якщо використовувати проекцію хреста.

Промені перетинаються під кутом в 90 °, утворюючи осі координат. Подібна проекція дозволяє монтажникам НЕ розкреслюють контури конструкцій.

Будувати і контролювати площині, які не перетинаються під кутом в 90 ° або несиметричні, можна, використовуючи лазерний нівелір, оснащений градуйованою шкалою. Вона розташовується внизу лазерного рівня, ближче до основи. Випускають моделі, в яких шкала нанесена на штатив, але зручність використання такого приладу знижується. Нівелює пристрій під час роботи в такому режимі фіксується за допомогою засувки.

Недоліком пристрою можна назвати неможливість його використання при яскравому освітленні. Вирішити цю проблему можна за допомогою спеціальних сигналізаторів, які повідомляють включаються світлодіодами про становище променя.

mk19