Home » Історія коледжу

Ми в соцмережах:

Контакти

Волинська область смт. Любешів, вул. Брестська, 7, 44200.
Електронна пошта:
ltklntu@ukr.net, ltkldtu@gmail.com.
Телефон/факс:
Директор - (03362)21680,
Навчальна частина - (03362)30079,
Бухгалтерія – (03362)30080, Гуртожиток – (03362)21685. Коледж на карті Google:

Історія коледжу

Навчальний заклад  розпочав свою діяльність 20 жовтня 1965 року як Любешівське міське професійно-технічне училище №56. Училище було створене для підготовки кваліфікованих робітників будівельних професій виключно для базових підприємств «Кримводбуд» та «Волиньводбуд».

З 21 грудня 1965року виконуючим обов’язки директора був призначенийСеверін Василь Павлович, а з  19 вересня 1966 року навчальний заклад розпочав підготовку робітничих кадрів з двох професій: «Муляр-монтажник будівельних конструкцій» та «Маляр-штукатур».Було набрано 4 групи по 30 учнів, тобто, в училищі навчалось лише 120 учнів.

Навчальний корпус, гуртожиток, їдальня, спортзал  знаходились у двоповерховому  приміщенні школи піярів, яке було збудовано в 1693 році Яном  Дольським

.старий

 

Перше приміщення коледжу

       На початок навчального року було обладнано два навчальні кабінети та одне приміщення, пристосоване під майстерню.

Педагогічний колектив на той час складався з одинадцяти чоловік.  Першими викладачами були Корець Петро Ісакович, (який пропрацював в навчальному закладі 40 років, з них 10 років був заступником директора з навчальної роботи), Шумік Станіслав Антонович,  майстер  виробничого навчання столярів, а згодом   старший майстер до 1978 року(пішов на заслужений відпочинок з посади викладача спецдисциплін), Смаль Созон Антонович,  працював до 2014 року викладачем спецдисциплін, Смаль Ніна Остапівна,  більше 35 років працювала майстром виробничого навчання малярів, штукатурів і була нагороджена орденом «Знак пошани», Андрусик Назар Іванович, майстер виробничого навчання мулярів-монтажників, Дусік Олександр Михайлович,  майстер виробничого навчання малярів-штукатурів, Горщар Сергій Сергійович,  майстер виробничого навчання малярів-штукатурів.

У 1968 році випущено 59 малярів-штукатурів та 57 мулярів-монтажників.

Новий етап в житті навчального закладу розпочався в 1969 році, коли Любешівське МПТУ-56 було перейменоване в Любешівське сільське професійно-технічне училище №14.В 1969 році його  очолив досвідчений педагог – Систалюк Павло Іванович.

В 1970 році Любешівське СПТУ-14 було перейменовано в Любешівське сільське професійно-технічне училище №5.(СПТУ-5).

В 1969-1970 роках  училище поповнилось не лише учнями,  а й новими педпрацівниками. До сьогоднішнього дня працюють в навчальному закладі: Єлізарова Ніна Федорівна, викладач спецдисциплін будівельників, Кух  Іван Павлович, викладач спецдисциплін, Ольховик Зайтуна Сагітовна, викладач спецдисциплін професій механізаторського профілю.

Після введення в дію нового типового навчально-виробничого комплексу училища, в 1975 році, розпочалася підготовка спеціалістів з 10 професій: маляр, штукатур, муляр, столяр, машиніст крана автомобільного, майстер сільського будівництва, газоелектрозварник, механізатор меліоративних робіт, тракторист-машиніст широкого профілю, водій автомобіля. Разом з дипломом кваліфікованого робітника учні отримують атестат про середню освіту.

З 1975 року ряди педагогічних працівників поповнили: Бондар Леонід Гнатович, вихователь, музичний керівник, Глущук Людмила Олександрівна, викладач матеріалознавства, Лук’янович Віра Сергіївна, майстер виробничого навчання штукатурів, Ткачук Микола Федорович, майстер виробничого навчання столярів, Сащук Василь Данилович, майстер виробничого навчання столярів, Хомич Олександр Михайлович, майстер виробничого навчання штукатурів, Дарчич Григорій Борисович, інструктор, Балик Іван Іванович, інструктор, Гуманюк Раїса Дмитрівна, викладач історії, Лис Катерина Устимівна, викладач фізики, Чупрун  Анастасія Павлівна, викладач біології, Гуменюк Анатолій Іванович, викладач математики, Присяжна Галина Максимівна, викладач історії, нині на пенсії, Тоноян Марія  Миколаївна, вихователь,  викладач естетики, російської мови та літератури, Удот Тетяна Володимирівна, викладач російської мови та літератури, Новаковський  Олексій Володимирович, викладач фізичної культури, Оласюк Карпо Авдійович, художній керівник, Заслужений працівник культури України, який працював в училищі до виходу на пенсію.

З 1989 року навчальний заклад мав назву сільськепрофесійно-технічне училище №25 (СПТУ – 25), а в 1999 році перейменований в професійно-технічне училище №25 смт. Любешів, яким воно залишалося до 2003року.

В 1972 році очолив  училище Пальчик Іван Максимович. Сюди він прийшов молодим, енергійним, 29-річним керівником. Повний творчих задумів, планів на майбутнє.

 пальчик

Пальчик І.М.

директор коледжу

(1972-2013 рр.)

       Під його керівництвом добудувався новий комплекс професійно-технічного училища №5, розширювалася і змінювалася навчально-матеріальна база, формувався молодий, стабільний, дієздатний педагогічний колектив училища, стійка основа якого і по цей деньтрудиться в ньому.

Саме завдяки старанням Івана Максимовича училище отримало статус коледжу. Всі свої знання, вміння і досвід він передає викладачам, учням та студентам. Іван Максимович – майстер своєї справи, Заслужений працівник освіти України, Заслужений працівник університету, викладач вищої категорії, старший викладач.

Першим заступником директора з НВР був Кресан Михайло Панасович, який пропрацював на цій посаді  до 5 жовтня 1971 року. На його місце був призначений Підгорний  Микола Леонтійович, пізніше –  Матвієнко Георгій Сергійович, викладач спецдисциплін, а з 1980 року –  Смаль Созон Антонович. З 2001 по 2006 рік  на цій посаді  був  Ковзолович Михайло Петрович.

З 1971 року в училищі  введена посада заступника директора з виховної роботи, на яку була призначена Кіптенко Анастасія Андріївна, її змінив Бущик Петро Григорович, пізніше, Андрушкевич Валерій Іванович, а з  1980 року і до сьогодні  незмінним керівником з виховної роботи  є Коренчук Т.Ю.

В 1975 році  була введена посада завуча, яку протягом  року обіймала Чупрун Анастасія Павлівна, а  в 1976 році був призначений на цю посаду  Корець Петро Ісакович, з 1986 року Ніщик  Олександр Михайлович,  1992 року –  Сащук Володимир Іванович,  а з 2001року заступником директора з навчальної роботи в коледжі працювала Літвинчук Надія Петрівна, викладач вищої категорії, старший викладач, Відмінник освіти України.

З 1971 року   працював  в коледжі  майстром виробничого навчання будівельників Лопухович Володимир Федорович.  За  високий професійний рівень у 1980 році йому було присвоєно звання  «Заслужений працівник професійно-технічної освіти України».З  2002 року  Володимир Федорович переведений на посаду старшого майстра, нині на пенсії. Стаж роботи в коледжі  34 роки.

Посаду методиста в навчальному закладі обіймали:Євстратьєва Тетяна Петрівна до 2001 року, викладач вищої категорії, викладач естетики, російської мови та літератури.

Пилипчук Раїса Іванівна, викладач вищої категорії, старший викладач, Відмінник освіти України, нагороджена нагрудним Знаком А. Макаренка, яка працювала на цій посаді з 2001року до 2009 року.

Пилипчук Раїса Іванівна, нині продовжує працювати викладачем української мови та літератури, педагогічний стаж – 40 років.

З вересня 2009 року методистом коледжу працює Кузьмич Тамара Петрівна, викладач вищої категорії.

 Наше життя зіткане червоними і чорними нитками.

Червоне – то любов, а чорне – то журба, біль, печаль.

       Сьогодні вже немає серед нас багатьох тих, хто все життя «сіяв розумне, добре, вічне», хто віддав себе дітям, хто брав чужі клопоти й турботи на свої плечі. Життя цих людей було нелегким, та їм судилася щаслива доля – вічно жити в пам’яті своїх вихованців, в нашій пам’яті. Згадаймо тих, хто у розквіті сил передчасно пішли у вічність. Це:

Комзюк Надія Микитівна, Дащенко Вікторія Карлівна, Оласюк Іван Ісакович, Кудреницький Петро Васильович, Менделюк Петро Сергійович, Шумік Станіслав Антонович, Ткачик Тетяна Сергіївна, Дарчич Григорій Борисович, Гаврилюк Анатолій Григорович, Горщар Василь Григорович, Сащук Василь Данилович, Редько Микола Якович, Ковальчук Петро Григорович, Ковальчук Дмитро Гаврилович, Хомич Іван Мусійович, Савчук Володимир Васильович, Корх Микола Семенович, Кух Сергій Антонович, Хвесик Петро Євменович, Балик Іван Іванович, Гудько Петро Дмитрович, Зімич Іван Петрович.

З 1965 року підготовлено і направлено на виробництво понад 30 тисяч кваліфікованих робітників за державним замовленням. За угодами з фізичними особами підготовлено більше 1400 спеціалістів.

3                                             2

берестечко                                          карпати

     Берестейська фортеця                       Екскурсія до  Карпат (80-ті роки)

4

На уроках виробничого навчання

5 6 7

9

Урок спецтехнології (викладач Єлізарова Н.Ф.)